Перекласти сторінку

Новости

Як отримати право на спадок за кордоном

 

Ситуації коли люди не знають куди їм звертатись для отримання спадщини не є рідкістю, а коли мова йде про спадкування майна в іншій країни, то питань виникає ще більше.

Отже, що потрібно знати будь-кому, якщо він опиниться у схожій ситуації? По-перше, відповідно до норми, якм міжнародного права, а також договорів між Україною та іншими держава наприклад Польща, Румунія, Латвія та ін. спадкування майна здійснюється відповідно до законодавства країни, громадянином якої є спадкодавець (особа, від якої переходять права та обов’язки). Це означає, що у разі смерті українця за кордоном, порядок спадкування його майна буде регулюватись Цивільним кодексом України. 

По-друге, потрібно розрізняти порядок спадкування і порядок оформлення прав на майно. Якщо здійснюється спадкування нерухомого майна, то до процедури оформлення, обов’язково буде застосовуватися законодавство країни в якій воно знаходиться. Тут мається на увазі, що порядок оформлення прав на нерухомість, а також визначення можливості володіння нерухомістю іноземцями буде регулюватися законодавством тієї країни в якій воно розташоване. Так, в законодавстві деяких країн (в тому числі і України) зазначено, що на їхній території іноземець не може бути власником земельної ділянки.

По-третє, належність майна до рухомого або нерухомого визначається законодавством тієї країни, на території якої воно знаходиться.

Якщо після смерті спадкодавця залишається заповіт, то його відкриття і оголошення здійснюється на території тієї держави де він знаходиться. А потім копії заповіту та протоколу оголошення пересилаються відповідному органу, який веде спадкові справи в тій держави де знаходяться спадкоємці. В Україні цим органом є нотаріат.

Таким чином, якщо до вас прийшло повідомлення з іншої країни про те, що ви успадкували там якесь майно вам в будь-якому разі потрібно буде звертатись для оформлення права власності на нього за його місцем знаходження. Потрібно їхати за кордон самому, або доручити це іншій особі (але для цього потрібно буде оформити довіреність) і звертатись з відповідною заявою до органу, який займається веденням спадкової справи в тій країні.

Можливо, якщо ви не впевнені в своїх діях, перед тим як почати оформлення документів варто звернутись за консультацією до юриста. Таким чином ви, хоч і за певну плату, але все ж зможете гарантувати собі виконання всіх вимог законодавства країни в якій це майно знаходиться. А це, в свою чергу, може позбавити вас багатьох проблем при подальшій реалізації ваших прав щодо розпорядження отриманим майном.